Раніше способам обробки кавових зерен не надавали особливого значення, про смакові особливості напою сильно не переживали.

Трохи пізніше стало відомо, що це впливає на смак напою. Наприклад, якщо порівняти каву митої обробки і натуральної, то в першому випадку вона вийде більш кислою. У цій статті детальніше розглянемо основні способи обробки кавових зерен і те, як вони впливають на смак напою.

Обробка кави

Після етапу збору врожаю приступають до відповідального процесу – вилучення зерен. М'якоть кавових ягід має солодкий присмак, у них міститься невеликий відсоток кофеїну. У деяких країнах з неї теж готують напої.

Суха обробка (натуральний спосіб)

Натуральна обробка кави вважається найдавнішою. З'явилася вона в Африці, через сухий клімат вдається швидко й ефективно просушити ягоди на відкритому повітрі. Для цього роблять спеціальні «сушильні станції». Це можуть бути бетонні плити, металеві сітки тощо. Щоб плід просихав рівномірно і не виник процес бродіння, його систематично перевертають.

Натуральна сушка триває до 28 днів. Такий тривалий період просушування дає змогу зерну дозріти, просочитися солодкістю ягоди. Із зерен, висушених натуральним способом, можна приготувати смачний, насичений, ароматний напій.

Коли в м'якоті плоду залишається небагато вологи, шкірка темніє, а зерно відокремлюється. Після сировину зсипають у мішки і піддають халлінгу – вилученню зерна з ягоди.

Волога (мита) обробка кави

Використовувати митий метод дорожче, ніж сухий. Для очищення кілограма плодів потрібно відро води. Таким способом можна очистити тільки зрілі, м'які ягоди.

До процесу обробки приступають не відразу після збору кави. Так, плоди залишають «відлежатися» на 8-10 годин, а потім на 24 години заливають водою. Згодом замочені ягоди звільняють від м'якоті, використовуючи машини-депульпатори. Далі плоди знову замочують водою на 2-3 дні для ферментації, а після знову промивають.

Після ретельного промивання отримують хороші зерна в пергаментній оболонці. Завершують процес обробки сушінням для видалення зайвої вологи. Коли відсоток вологи в зерні сягне 12, сировину складають у мішок.

натуральна обробка кави мита обробка кави

Способи хані та напівмитий (сушіння в клейковині)

Хані – це метод обробки кави, який складається з процесів, які використовуються в натуральній та вологій обробці. Спосіб хані починається з депульпації, коли видаляється м'якоть або тільки її шкірка. У результаті зерно стає липким, немов вкритим медом. Від цього й походить назва «honey», у перекладі з англійської − «мед».

Потім починається процес сушіння, внаслідок якого відбувається ферментація. Сушать такі зерна на металевих сітках, натягнутих над землею. Сушити зерна хані на бетоні не можна, щоб уникнути злипання і карамелізації. Після їх лущать і розподіляють по мішках.

Напівмитий спосіб за своєю технологією схожий на метод хані, але все ж має низку відмінностей. Наприклад, після депульпації зерна відправляють на демюсилятор. Там щітки видаляють м'якоть із поверхні продукції. Сушать зерна в даному випадку, не видаляючи клейковину.

Такий спосіб досить результативний, але він не користується великою популярністю. Щоб його реалізувати, потрібно мати сучасне, недешеве обладнання і точно розрахувати техніку обробки зерен. Кількість м'якоті, що видаляється, залежить від сорту кави. Якщо ягода має мало м'якоті, то щітки можуть пошкодити пергаментну оболонку зерен і зробити їх непридатними для подальшого використання.

Анаеробна обробка кави

Сучасні методи обробки кави більш ефективні, ніж ті, які використовували сотні років тому. Наприклад, анаеробний метод ферментації відбувається в герметично закритій ємності та триває до трьох днів. Мета такої процедури – отримання незвичайного смаку завдяки впливу мікроорганізмів на кавові зерна.

У каталозі інтернет-магазину кави власного обсмажування S-Linecoffeecompany представлені в основному зерна митої та напівмитої обробки. Різноманітність блендів і якісні моносорти припадуть до смаку як новачкам, так і поціновувачам кави.